Pielenacja warg i jamy ustnej.

Piękna twarz wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto zadbać nie tylko o skórę oraz oczy, ale również o wargi. Równie ważna zarówno dla zdrowia, jak i wyglądu jest prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej.

Jak zadbać o to, by nasze wargi prezentowały się jak najlepiej?

W przypadku kobiet stosujących szminki oraz kredki, pielęgnacja warg powinna skoncentrować się w pierwszej kolejności na ich dokładnym oczyszczeniu z tych kosmetyków. Szminkę można usunąć za pomocą mleczka kosmetycznego lub kremu do demakijażu, po czym dodatkowo należy umyć wargi wodą. Aby wargi miały naturalnie piękny kolor, należy zadbać o ich odpowiednie ukrwienie.

W tym celu można wykonać prosty zabieg, polegający na szczotkowaniu ich małą, miękką szczoteczką zanurzoną w przegotowanej zimnej wodzie. Innym zabiegiem, który korzystnie wpływa na wygląd warg oraz ich kolorystykę, jest wcieranie w nie świeżego soku z ogórków.

Dla wielu kobiet problemem są suche i pękające wargi. W takim przypadku ważne jest dbanie o ich odpowiednie natłuszczenie przed wyjściem z domu, w szczególności podczas mrozów. Należy również unikać ciągłego zwilżania warg koniuszkiem języka, gdyż takie zachowanie tylko pogarsza sytuację.